Szanowni Państwo, Informujemy, że z dniem 24 września 2024 roku dokonaliśmy
zmiany nazwy naszej spółki z RESBUD SE na EQUNICO SE
zmianie uległ także adres siedziby spółki
z Zielna 20, 32-085 Modlniczka na
Zielna 22, 32-085 Modlniczka
.
Zmiana ta wynika z naszej strategii rozwoju i dążenia do lepszego odzwierciedlenia oferty.
Prosimy o aktualizację danych firmy oraz o korzystanie z nowej nazwy.
Zarząd EQUNICO SE
Klikając przycisk "Kontynuuj"
potwierdzasz, że
zapoznałeś się z informacją.
Władze spółki
Zarząd
Krzysztof Długosz
Powołany przez Radę Nadzorczą RESBUD SE (obecnie EQUNICO SE) na Prezesa Zarządu Spółki od dnia 20 kwietnia 2021 roku.
Doświadczenie zawodowe:
Posiada bogate doświadczenie w budowie wartości i rozwoju spółek, którymi zarządza z praktycznym podejściem do wyzwań. Zainicjował powstanie spółek o profilu inżynieryjno-budowlanym, które wchodzą dziś w skład grupy EQUNICO: Conpol sp. z o.o., którą kieruje od 2013 roku, oraz Uniwersim sp. z o.o., w której pełni funkcję Członka Zarządu od 2014 roku.
Swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobył dzięki wieloletniej współpracy z międzynarodowymi korporacjami i przedsiębiorstwami, m.in. kierując spółką, będącą partnerem przy budowie linii energetycznej i przesyłowej 220V, łączącej stację energetyczną HV linia Komsomolskaya – Selikhino – Vanino na zlecenie uralskiej kompanii energetycznej TGK-10. Kierował firmami odpowiedzialnymi za realizację prac budowlanych przy wielkich inwestycjach infrastrukturalnych, takich jak:
- budowa terminala D na lotnisku Boryspol w Kijowie,
- rozbudowa i przebudowa międzynarodowego terminalu pasażerskiego na Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II (Kraków – Balice),
- budowa odcinka drogi S3 Jawor oraz przepustów,
- budowa węzła autostrady A1 Blachownia,
- budowa obwodnicy S11 Szczecinek,
- przebudowa układów torowych odcinka Wrocław – Poznań,
- roboty budowlane na odcinku kolejowym Kraków – Mydlniki – Kraków Główny,
- budowa hali przemysłowej w Gliwicach,
- kompleksu mieszkaniowego w Rybniku.
Wykształcenie:
Absolwent szkoły technicznej ze specjalnością aparatura kontrolno-pomiarowa i automatyka przemysłowa.
Joanna Dyja
Powołana przez Radę Nadzorczą RESBUD SE (obecnie EQUNICO SE) w skład Zarządu Spółki od dnia 20 kwietnia 2021 roku.
Doświadczenie zawodowe:
Joanna Dyja jest związana zawodowo z sektorem bankowym i finansowym od 1992 roku. W latach 2009-2019 była Prezes Zarządu Amathus TFI S.A., prywatnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych, które zarządza aktywami o łącznej wartości kilkuset milionów PLN. W latach 2015-2018 współwłaścicielka spółki Ventus Sp. z o.o., która zajmowała się pozyskiwaniem dotacji unijnych na przedsięwzięcia energooszczędne, proekologiczne lub innowacyjne. Wcześniej pracowała m.in. w: Xelion Doradcy Finansowi (2006-2009, jako Team Leader), Deutsche Bank PBC (2003-2006, jako Manager w Departamencie Zarządzania Sprzedażą), Deutsche Bank 24 (2001-2003, jako Dyrektor Regionalny oraz Dyrektor Oddziału,) i Banku Współpracy Regionalnej S.A. Kraków (1992-2001, m.in. jako Dyrektor Oddziału).
Wykształcenie:
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach (Wydział Przemysłu, kierunek: społeczno-ekonomiczny), Akademii Ekonomicznej w Krakowie (Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, studia podyplomowe – bankowość) oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Szacowanie nieruchomości – studia podyplomowe).
Rada Nadzorcza
Dariusz Krawczyk
Absolwent Politechniki Warszawskiej, ukończył Podyplomowe Studium Managerskie i Studium Podatkowe (SGH ) oraz studia podyplomowe: Zarządzanie Wartością Firmy (SGH).
Obecnie – właściciel VDL Solutions Sp. z o.o. zarządzający firmą doradczą realizującą projekty m.in. z zakresu interim management, modelowania finansowego, analiz strategicznych, pozyskiwania finansowania, zarządzania projektami.
W latach 2004- 2019 pełniąc funkcje Prezesa spółek (m.in. Boryszew Automotive Plastics Sp. z o.o., POLNORD S.A., CIECH S.A., Synthos S.A., Energetyka Dwory S.A., PSE-Centrum Sp. z o.o. ) zarządzał międzynarodowymi grupami kapitałowymi, w tym notowanymi na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Z powodzeniem opracowywał i wdrażał nowe strategie firm, realizował programy restrukturyzacyjne grup oraz programy optymalizacji wydajności spółek.
W latach 1998 -2003 jako dyrektor m.in. Departamentu Inwestycji Kapitałowych PSE S.A., Departamentu Nadzoru Właścicielskiego PKN ORLEN S.A., a także departamentów w sektorze bankowym (PKO BP i Bank Handlowy S.A.) z sukcesami nadzorował i prowadził inwestycje kapitałowe, przygotowywał i wdrażał zasady ładu korporacyjnego, zarządzał procesami sprzedaży akcji, opracowywał procedury inwestycyjne.
Doświadczenie zdobywał także jako członek rad nadzorczych licznych spółek publicznych i niepublicznych, m.in.: Kaucuk Kralupy a.s., Rafineria Trzebinia S.A., Rafineria Glimar S.A., II Narodowy Fundusz Inwestycyjny S.A., Huta Buczek S.A., Warszawska Giełda Towarowa S.A., Warta Vita S.A., Petrolot Sp. z o.o., Petrogaz Płock, Idea Bank S.A., Firekom S.A.
Posiada licencję maklerską oraz uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, a także praktyczne umiejętności kreowania i wdrażania planów restrukturyzacyjnych, umiejętność zarządzania dużymi projektami inwestycyjnymi, praktyczne umiejętności tworzenia i sprawnego wdrażania planów integracji operacyjnej przedsiębiorstw, umiejętność tworzenia systemów motywacyjnych dla kadry zarządzającej i popartą sukcesami umiejętność zarządzania dużymi organizacjami.
Robert Wąchała
Absolwent UMCS w Lublinie, Wydział Prawa i Administracji (1994 – magister prawa), ukończył także studia podyplomowe z zakresu wycen przedsiębiorstw i inwestycji kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Prawie od początku kariery zawodowej związany jest z polskim rynkiem finansowym. W roku 1996 pracował w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie zajmował się prawem koncentracji przedsiębiorstw. W latach 1996–2006 był pracownikiem Urzędu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ostatnio na stanowisku Dyrektora Departamentu Informacji i Analiz. W latach 2006-2019 w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego kierował kolejno pracami Departamentu Nadzoru Obrotu, Departamentu Infrastruktury Rynku Kapitałowego i Nadzoru Obrotu oraz Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego.
Jako dyrektor Departamentu Nadzoru Obrotu (2006-2018), sprawował nadzór UKNF nad:
- obrotem giełdowym w zakresie wykrywanie przestępstw manipulacji i wykorzystania informacji poufnych,
- wykonywaniem przez spółki giełdowe obowiązków informacyjnych,
- wykonywaniem przez inwestorów obowiązków notyfikacyjnych o transakcjach i znacznych pakietach akcji,
- przestrzeganiem przez inwestorów przepisów o przejęciach spółek publicznych,
Jako Dyrektor Departamentu Infrastruktury Rynku Kapitałowego i Nadzoru Obrotu oraz Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego (2018-2019) był również odpowiedzialny za: sprawowanie kontroli i nadzoru nad spółkami infrastruktury rynku kapitałowego (spółki z grupy GPW i grupy KDPW), oraz koordynację prac w UKNF związanych ze Strategią Rozwoju Rynku Kapitałowego.
W trakcie zatrudnienia w UKNF pełnił funkcje:
- Sekretarza Komisji Egzaminacyjnej dla Doradców Inwestycyjnych (1999-2001)
- Członka Komisji Egzaminacyjnej dla Maklerów Papierów Wartościowych (2004–2007)
- Członka Komitetu Indeksów Giełdowych (2005-2009 i 2013-2019)
Od października 2019 r. jest zatrudniony w Stowarzyszeniu Emitentów Giełdowych gdzie od marca 2020 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. W ramach Zarządu Stowarzyszenia jest odpowiedzialny głównie za tworzenie i stosowanie regulacji związanych ze spółkami publicznych w zakresie ich giełdowości.
Od 2020 r. jest członkiem Zespołu Doradczego w KDPW oraz prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie doradztwa rynku kapitałowego. Pełni funkcję członka Rady Nadzorczej w Ceres Dom Inwestycyjny S.A. oraz Develia S.A.
Sergiusz Pietrosz
Absolwent Uralskiego Państwowego Uniwersytetu Prawa (1997 – magister prawa).
Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z firmami z branży energetycznej i elektrotechniki, m.in. jako Doradca Zarządu w Zakładzie Produkcji Aparatury Energetycznej ROWNO (1998-2005) oraz Doradca Zarządu i Zastępca Dyrektora Generalnego Zakładu Produkcji Izolatorów Ceramicznych, LWÓW (2006-2016).
Posiada doświadczenie i specjalistyczną wiedzę w zakresie zarządzania spółkami m.in. z sektora energetycznego, budowlanego, czy transportu, nadzoru właścicielskiego i organizacji oraz transformacji przedsiębiorstw. Doświadczenie zdobywał zarówno w firmach zagranicznych, jak i polskich.
Od wielu lat działa jako inwestor w segmencie przemysłowym i budowlanym licznych spółek zlokalizowanych w krajach Europy Wschodniej.
Z racji posiadanego doświadczenia, od 2022 roku jest także członkiem Rady Nadzorczej RESBUD SE (Spółka notowana na GPW), obecnie EQUNICO SE.
Alexey Petrov
Absolwent Uralskiego Państwowego Uniwersytetu Prawa, Wydział Sprawiedliwości (2012-tytuł naukowy: Specjalista); studia MBA (Master of Business Administration – 2020).
Specjalizuje się w zakresie prawa korporacyjnego i handlowego. Posiada doświadczenie w doradztwie prawnym oraz inwestycyjnym dla spółek i grup kapitałowych w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. dla Departamentu Projektów Prawnych ZAO S.A. (2008-2010) oraz UNAKO-Invest Sp. z o.o. (2010 –2011 – Dział Sądowy: radca prawny; 2011-2012- Dział Zarządzania Korporacyjnego: ekspert).
Posiada doświadczenie korporacyjne związane z uczestnictwem w radach nadzorczych spółek prawa handlowego, m.in:
2013 – obecnie: Członek Zarządu EU LEX MANAGMENT OÜ, Członek Zarządu Delcraft Ehitus OÜ
2019 – obecnie: Członek Rady Nadzorczej RESBUD SE (obecnie EQUNICO SE), Przewodniczący RN poprzedniej kadencji
Maciej Grabowski
Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, ukończył także studia na Wydziale Nawigacyjnym Wyższej Szkoły Morskiej; w 1997r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych.
Pracował w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, w którym pełnił funkcję wiceprezesa. W latach 1994–2000 był wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego. Działał w Polskim Forum Strategii Lizbońskiej oraz Polskim Forum Obywatelskim. Uczestniczył w pracach nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Kraju 2007–2015.
W marcu 2008r. został członkiem Zespołu Doradców Strategicznych przy prezesie Rady Ministrów. W tym samym roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, a w kwietniu 2013r. został dodatkowo głównym rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych. Między kwietniem a sierpniem 2011r. oraz od września 2011r. do marca 2012r. był członkiem Komisji Nadzoru Finansowego jako przedstawiciel ministra właściwego do spraw instytucji finansowych.
W latach 2013-2015 zajmował stanowisko Ministra Środowiska. W wyborach prezydenckich w 2020r. był doradcą kandydata niezależnego Szymona Hołowni ds. środowiska.
Od 2016r. pełni funkcję prezesa fundacji Centrum Myśli Strategicznych, prestiżowej instytucji zajmującej się badaniami aplikacyjnymi nad gospodarką i społeczeństwem. Jednocześnie od 2021 r. jest członkiem Zarządu Instytutu Odpowiedzialnych Finansów Sp. z o.o. oraz członkiem Rady Nadzorczej UXO Marine.
Ukończył wiele międzynarodowych staży i kursów z zakresu ekonomii, m.in. Pew Economic Freedom Fellow (Uniwersytet Georgetown, Waszyngton DC, USA – 1993), czy World Bank Open Learning Campus “Security Responsivness” (2016), a także kurs dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.
Andrzej Sadowski
Absolwent studiów interdyscyplinarnych na Uniwersytecie Warszawskim, ukończonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego pracą o etatyzmie II Rzeczpospolitej w ujęciu liberalny (mgr prawa).
Jeden z organizatorów i członek zarządu Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie (1986–1989). Współtwórca i członek zarządu Akcji Gospodarczej (1988-1989) skupiającej reprezentację opozycyjnych środowisk towarzystw przemysłowych i gospodarczych.
Inicjator powołania w roku 1989 Centrum im. Adama Smitha – Pierwszego Niezależnego Instytutu w Polsce (do 2014 jego wiceprezydent, a od tego roku jego prezydent). Jeden z założycieli i członek Zarządu Transparency International Polska (1996 – 2003). Członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Przedsiębiorczością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2009 – 2014). W latach 2009–2010 i 2015-2020 członek powołanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Narodowej Rady Rozwoju, a od 2023 członek Społecznej Rady Doradczej przy prezesie Najwyższej Izby Kontroli.
Autor tysięcy komentarzy, wywiadów oraz artykułów, publikowanych we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych oraz w takich czasopismach, jak m.in.: „Bank”, „Businessweek”, „Dziennik Gazeta Prawna”, Finansista”, „Forbes”, „Gazeta Bankowa”, „Gazeta Finansowa” i „Rzeczpospolita” i innych.
W pracy badawczej zajmował się m.in. problematyką polskiego systemu podatkowego. W 2004 roku współtworzył społeczny projekt ustawy o jego zmianie, który poparty został podpisami 100 tysięcy obywateli. Opracowane rozwiązania prezentował m.in. w Sejmie na sesjach Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego oraz w czasie okrągłego stołu podatkowego.
Aktywnie angażuje się też w promowanie wiedzy dotyczącej polityki kredytowej i walutowej. Od roku 2018 na forach instytucji władzy publicznej zajmuje się prezentowaniem zastosowania publicznego listu zastawnego, a od 2020 roku prezentuje potencjał wykorzystania technologii blockchain w różnych gałęziach polskiej gospodarki.
Wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in. w roku 2023 z okazji IV Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2021 Krzyżem Wolności i Solidarności za działalność w opozycji antykomunistycznej po wprowadzeniu stanu wojennego, a w roku 2014 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za propagowanie przedsiębiorczości. Był w roku 2023 laureatem pierwszej edycji nagrody im. Mieczysława Wilczka, a w 2022 roku otrzymał od Akademii Patriotów nagrodę imienia francuskiego ekonomisty Fryderyka Bastiata.